Przejdź do treści Przejdź do stopki
BRABUS 800 XLP SUPERWHITE, czyli pomysł brabusa na mocarnego pickup'a

BRABUS 800 XLP SUPERWHITE, czyli pomysł brabusa na mocarnego pickup’a

Całkowicie nowy BRABUS 800 XLP Superwhite został pokazany światu. To pomysł niemieckiego tunera Brabusa na duże modyfikację znanego nam wszystkim i bardzo popularnego samochodu jakim jest AMG G63. To co siedzi w tej “zmocie” terenowej od brabusa?

Pr piszę o stylistyce: BRABUS 800 XLP Superwhiteto czysty luksus z najwyższej półki. To nowe oblicze nowoczesnego wyrafinowania. Błyszczący diament, który zachwyca charakterystycznym białym charakterem i oferuje to, co najlepsze w pewnej elegancji i wysokiej wydajności. Ten jedyny w swoim rodzaju Go-Anywhere-Pickup łączy światy luksusu i niepowstrzymanej mocy terenowej w typowy sposób BRABUS – w pełni wyposażony w to, co najlepsze. BRABUS XLP. XLP Superwhite to drogi bardzo ekskluzywny supersamochód z monochromatycznej serii projektowej BRABUS.


No dobra ten pickup przygodowy, charakteryzuje się szeregiem unikalnych funkcji, w tym przednimi i tylnymi osiami portalowymi, wytrzymałą wyciągarką linową wbudowaną w konfigurację przedniego pasa, bagażnik dachowy, a także zestawem 22-calowych kutych kół Monoblock HD, które podobno sprostaj każdemu wyzwaniu . Ekskluzywny schemat lakieru „Diamond White Pearl” podkreśla charakterystyczny wygląd zewnętrzny BRABUS WIDESTAR (chodzi oczywiście o masywne poszerzenia, jakby G63 nie była już szeroka). Zamontowano w tym sportowy układ wydechowy ze w pełni karbonowymi końcówkami rur wydechowych (to już nic, nowego) oraz z zintegrowanym oświetleniem otoczenia (jakby było ci za mało światełek i kolorów) zapewniającym odpowiednią akustykę i rasowe brzmienie, to na pewno.


Dzięki 4,0-litrowemu silnikowi V8 z nowo opracowanymi podwójnymi turbosprężarkami. Generuje zawrotne 800 koni mechanicznych i 1000 Nm momentu, katapultuje się w 4,8 sekundy do pierwszych 100km na godzinę. Są i pewne ograniczenia, jako że jest to pewnego rodzaju kiosku ruchu, to brabus postanowił ograniczyć loty do 210km/h aby czołg nie próbował zamienić się w samolot. BRABUS 800 XLP Superwhite należy do najszybszych na świecie pickupów, oczywiście jest to nadal pickup, który posiada wszystkie udogodnienia napędowo/terenowe takie jak przyzwyczaiła nas G klasa.

BRABUS 800 XLP SUPERWHITE, czyli pomysł brabusa na mocarnego pickup'a

Wnętrze w tej super terenówce też zostało podrasowane, jest monochromatyczne oraz wypełnione po brzegi białą skórą, pełni ręcznie wykonaną. Wnętrze BRABUS Masterpiece zaprojektowane specjalnie dla tego zupełnie nowego modelu, aby pasowało do jego niepowtarzalnego wyglądu jaki BRABUS mu zafundował . Dopracowany w każdym szczególe, luksusowy skórzany design „White Heat” zachwyca nieskazitelnym wykończeniem, wraz ze specjalnym pikowaniem „Double Cube” BRABUS czyli niezwykła precyzją w całej kabinie, w tym na siedzeniach, elementach wykończeniowych i wnękach na stopy, podobnie obite najdelikatniejszą skórą. Jako kolejny hołd, wiele elementów wnętrza tej specjalnej edycji zostało wykończonych wzorem marki „Dziedzictwo”, który składa hołd naszemu rokowi założenia, a tym samym ponad czterem dekadom BRABUS z wytłoczonymi sygnetami „77”.


Cały najnowszy projekt od Marki BRABUS wygląda wyśmienicie, ale nie będzie się dało ukryć że taki samochód będzie bulwarówką. Użyteczność w terenie będzie spora, lecz ich właściciele raczej rzadko będą zjeżdżać z utwardzonych terenów. A jak wam podoba się BRABUS 800 XLP SUPERWHITE.

BRABUS 800 XLP SUPERWHITE, czyli pomysł brabusa na mocarnego pickup'a

A zapomniałbym…. Cena to jakieś okolice 3 mln złotych po przeliczeniu na dzień publikacji newsa.