Ford przygotowuje się do wprowadzenia do Europy najbardziej zaawansowanego i zuchwałego Mustanga w historii. Mustang GTD, który zadebiutuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, wyjedzie również na drogi Europy w celu przeprowadzenia testów, które otworzą mu drzwi do oficjalnego przejazdu Północnej Pętli Nürburgringu z pomiarem czasu w czwartym kwartale 2024 roku.

„Przeprowadziliśmy intensywne testy Mustanga GTD w Ameryce Północnej, w tym okrążenia na torach Sebring International Raceway i Virginia International Raceway. Wszystko to miało na celu stworzenie samochodu, który będzie w stanie pokonać tor Nürburgring w czasie poniżej siedmiu minut” – powiedział główny inżynier programu Mustanga GTD, Greg Goodall. „Kolejnym krokiem jest przeniesienie się na europejskie drogi i specjalne sesje testowe na torze Nürburgring, przed jazdą na czas jeszcze w tym roku.”

Mustang GTD, zbudowany z myślą o pokonaniu najlepszych sportowych pojazdów w Europie, po swoim europejskim debiucie w Le Mans pojawi się na starcie 24-godzinnego wyścigu Spa i podczas Goodwood Festival of Speed.

Pierwszemu pojawieniu się Mustanga GTD w Europie towarzyszyć będzie nowa seria historii online, która przedstawia podzespoły i rozwiązania techniczne, które sprawiają, że to supersamochód z duszą Mustanga. Seria wykorzystuje realistyczne, generowane komputerowo rendery, ilustrujące najnowocześniejszy układ zawieszenia i turbodoładowany silnik V8 o mocy ponad 800 KM, oraz wiele innych elementów.

Pojawienie się Mustanga GTD na europejskich imprezach przypada na czas, gdy na kontynencie trwają przygotowania do otwarcia list zamówień od potencjalnych nabywców modelu. Okres składania wniosków dla klientów z Ameryki Północnej został zamknięty 21 maja ponad 7500 wnioskami od osób zainteresowanych zakupem Mustanga GTD w roku modelowym 2025 lub 2026. Wnioskodawcy reprezentują szerokie spektrum zainteresowań, jednak główną grupę stanowią przedstawiciele sportów motorowych. Generują oni ponad 20 proc. ruchu na stronie zamówień Mustanga GTD. Wśród indywidualnych wnioskodawców, jeden na czterech to właściciel Mustanga, natomiast jeden na pięciu twierdzi, że posiada pojazd konkurencji o podobnych osiągach.

„Mustang GTD odzwierciedla naszą ideę stworzenia homologowanego do ruchu publicznego samochodu wyścigowego z sercem Mustanga i ambicją wygrywania z najlepszymi w Europie. Odkąd otworzyliśmy listy zamówień dla północnoamerykańskich konsumentów widzimy, jak klienci reagują na naszą ofertę” – powiedział Jim Owens, menedżer marki Mustang GTD. „Wszystko jedno, czy mają samochód sportowy konkurenta, czy innego Mustanga, wyścigowe osiągi Mustanga GTD są dla nich najważniejsze.”