Przejdź do treści Przejdź do stopki

Na Porsche zawsze dobrze popatrzeć! A jeszcze na dwa – marzenie

Porsche Design to studio projektowe założone przez Ferdinanda Porsche w 1972 roku. W tym roku firma obchodzi 50-letnie istnienia, z tej okazji Porsche przygotowało limitowaną serię modelu 911 oraz wyjątkowy, odrestaurowany egzemplarz historycznego modelu 911 z 1972 roku.

Ekskluzywna edycja specjalna: klasyka wzornictwa w nowoczesnej interpretacji911 Edition 50Y Porsche Design to limitowana seria 750 samochodów z licznymi elementami inspirowanymi kultowymi projektami F.A. Porsche. Oprócz czarnego nadwozia ukłonem w stronę przeszłości są środkowe panele foteli z materiału Sport-Tex w klasyczną kartę oraz czerwona wskazówka sekundowa zegarka Porsche Design Subsecond wchodzącego w skład standardowego pakietu Sport Chrono.

Specjalna edycja bazuje na modelu 911 Targa 4 GTS i jest już dostępna do zamawiania – w cenie od 940 tys. zł (ma ktoś trochę pożyczyć na nowe auto redakcyjne 🙂)To stare chyba lepsze!

Zupełnie wyjątkowe: 911 S 2.4 Targa sygnowane przez F.A. Porsche. Przez ostatnie dwa lata specjaliści z Porsche Classic pracowali projektem realizowanym dla uczczenia 50-lecia Porsche Design. Z okazji jubileuszu odrestaurowali 911 S 2.4 Targa z rocznika 1972 – właśnie wtedy powstała firma Porsche Design. Zmodernizowali silnik (190km) i podwozie zgodnie ze specyfikacją topowej wówczas wersji S. Oczywiście nie zapomniano o wszystkich detalach zgadzających się idealnie z oryginałem.

Które byście wybrali nowe 911 czy jednak oldschoolowe 911?? Napisz swój wybór w komentarzu 🙂