Przejdź do treści Przejdź do stopki
NOWE RENAULT AUSTRAL – ZAAWANSOWANY TECHNOLOGICZNIE SUV „NOWEJ FALI”

Nowe Renault Austral – Zaawansowany technologiczny Suv „Nowej Fali”

Renault rozszerza swoją gamę SUV-ów o imponujący model – Nowe Renault Austral. Jego premiera jest elementem działań, które mają na celu odzyskanie udziałów w kluczowym na globalnym rynku motoryzacyjnym segmencie C. Nowy Austral jest kwintesencją dobrze znanego hasła „Renault to pełnia życia”. Jest to także model, który wyznacza kolejny etap ofensywy w segmencie C, rozpoczętej premierą modeli Arkana i Megane E-TECH elektrycznego, opartej na bardzo nowatorskim podejściu, jakim jest „Nowa Fala”.


PR piszę o stylistyce:

Stylistyka nadwozia Australa nie tylko odzwierciedla estetyczne kanony w segmencie SUV-ów, ale podkreśla także jego atletyczną i zmysłową sylwetkę oraz wykorzystane w samochodzie najnowocześniejsze technologie. Jest to pierwszy model z gamy Renault dostępny w wyjątkowej wersji Esprit Alpine, która wyróżnia się sportowym charakterem oraz dynamicznymi i przykuwającymi wzrok akcentami stylistycznymi. (Czyli to chyba już koniec linii RS czy stylizacji RS.LINE)


Nowy Austral jest wyposażony we wszystkie najnowsze zdobycze technologii oraz wszystko co zostało zaprezentowane podczas nowego modelu Megane E-Tech. Jego użytkownicy mają do swojej dyspozycji 32 systemy wspomagania prowadzenia, system MULTI-SENSE oraz najnowszą generację układu czterech kół skrętnych Renault 4CONTROL Advanced.


Nowy Austral to pierwszy samochód z gamy Renault zaprojektowany na bazie platformy podłogowej CMF-CD trzeciej generacji, opracowanej przez grupę Renault, i wyposażony w najnowszą, jeszcze mocniejszą i wydajniejszą wersję układu Full Hybrid E-TECH oraz jeden z dwóch silników benzynowych z układem Mild Hybrid z akumulatorem 48 V lub 12 V. Pełna oferta zelektryfikowanych silników zaspokoi zróżnicowane potrzeby prywatnych użytkowników i właścicieli flot. Niestety dokładnych mocy systemowych nie podano.

Zamówienia na Nowe Renault Austral będą przyjmowane od połowy 2022 roku, a jego sprzedaż rozpocznie się jesienią.