Podczas tegorocznego EV Experience, które odbywa się w dniach 24-25 maja na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim, BMW Group po raz pierwszy zaprezentuje szerokiej publiczności BMW i5 M60 xDrive Touring.

– W BMW Group nie tylko podążamy za potrzebami naszych klientów, ale też wyznaczamy trendy. Już teraz oferujemy elektryczny model w każdym kluczowym segmencie rynku. Idziemy też dalej i proponujemy nowe kategorie samochodów zasilanych prądem. BMW i5 Touring, który będzie premierowo zaprezentowany podczas tegorocznej edycji EV Experience, jest tego najlepszym przykładem. To jedyny dostępny na rynku elektryczny model klasy premium w tym segmencie mówi Mateusz Grupa, E-mobility Manager w BMW Group Polska.

Goście EV Experience będę mieli szansę odbyć jazdy testowe BMW i5 M60 xDrive Touring drugiego dnia wydarzenia. Ponadto na uczestników będą czekać także inne pojazdy z elektrycznego portfolio BMW Group, w tym BMW i7 M70 xDrive – najmocniejszy model z napędem elektrycznym w całej gamie,  BMW i5 – nowa odsłona najbardziej popularnej biznesowej limuzyny na świecie oraz BMW i4, BMW iX, BMW iX1, BMW iX2 czy BMW iX3.

Zaprezentowani zostaną również nowi członkowie rodziny MINI – MINI Cooper oraz MINI Countryman, a także modele BMW Motorrad, w tym najnowszego BMW CE 02.

BMW i5 Touring. Jedyny w swojej klasie.

BMW i5 Touring to kwintesencja radości z jazdy, sportowej elegancji i nowoczesnej funkcjonalności w segmencie premium wyższej klasy średniej. Jest odpowiedzią dla tych, którzy chcą połączyć zeroemisyjną mobilność z zaawansowanymi technologiami i wszechstronnością. BMW i5 Touring jest dostępny w dwóch wariantach. BMW i5 eDrive40 Touring oferuje jednostkę napędową o mocy 340 KM i momencie obrotowym 430 Nm, przyspieszając do 100 km/h w zaledwie 6,1 sekundy. Z kolei topowa wersja modelu – BMW i5 M60 xDrive Touring została wyposażona w dwa silniki i napęd na obie osie o łącznej mocy 601 KM i momencie obrotowym– 820 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje w tym pojeździe zaledwie 3,9 s, a prędkość maksymalna wynosi 230 km/h. Pojemność akumulatora jest w obu wariantach taka sama – 81,2 kWh. Zasięg BMW i5 M60 xDrive Touring wynosi od 445 do 506 km (WLTP) i od 483 do 560 km w przypadku wersji BMW i5 eDrive40 Touring.

Holistyczne podejście BMW Group do zrównoważonego rozwoju.

BMW i5 M60 xDrive Touring zostanie zaprezentowane w duchu zrównoważonego rozwoju na stoisku stworzonym przez Maję Ganszyniec, polską projektantkę mebli i przedmiotów użytkowych. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości naturalnych materiałów oraz modułowej konstrukcji, stoisko zyska drugie życie i w przyszłości zostanie przekształcone w plenerową strefę rekreacyjną z ławkami i zielenią – harmonijnie komponującą się z otoczeniem parkowym.