Dzięki Dacii Spring, pierwszemu w 100% elektrycznemu modelowi Dacii, mobilność zeroemisyjna na rynkach zbytu tego auta stała się przystępna dla szerokiego grona użytkowników. Model, wprowadzony do sprzedaży w 2021 roku, był w latach 2022 i 2023 trzecim najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie. Od momentu debiutu rynkowego łącznie na całym świecie sprzedanych zostało ponad 140 000 Dacii Spring.

Spring doczekał się licznych nagród i wyróżnień. Za swoją efektywność energetyczną i niewielki ślad węglowy został wyróżniony w 2022 roku najwyższą oceną 5 gwiazdek przyznawaną przez niezależną europejską organizację Green NCAP (patrz poniżej).

Dacia Spring znalazła swoje grono odbiorców, ponieważ od dnia wprowadzenia na rynek doskonale zaspokaja potrzeby w zakresie prostej, przystępnej cenowo i wydajnej mobilności bezemisyjnej. Dane zbierane za pośrednictwem usług mobilnych wskazują, że średnia długość codziennych tras pokonywanych przez użytkowników Springa wynosi 37 km przy średniej prędkości 37 km/h. W 75% przypadków samochód jest doładowywany w miejscu zamieszkania.

Dacia Spring zawsze znajdowała nabywców, ponieważ od momentu wprowadzenia na rynek nieustannie ewoluowała, w szczególności gdy zyskała nową identyfikację wizualną marki w 2022 roku, a w 2023 roku mocniejszy 65-konny silnik (w zależności od kraju). Nadal zachowuje także swój największy atut najbardziej przystępnego cenowo, w 100% elektrycznego samochodu na rynku.

Dziś Nowa Dacia Spring czyni kolejny krok naprzód i wzmacnia wszystkie cechy, dzięki którym odniosła tak imponujący sukces. Jest teraz jeszcze bardziej atrakcyjna dzięki całkowicie zmienionemu, solidniejszemu designowi. Jest nadal równie praktyczna dzięki wyjątkowej w tym segmencie przestronności wnętrza, jeszcze bardziej wszechstronna dzięki łatwiej dostępnemu silnikowi o mocy 65 KM, a przy tym wciąż równie efektywna energetycznie dzięki umiarkowanej masie… zarazem pozostaje najbardziej przystępnym cenowo modelem na rynku samochodów w 100% elektrycznych.