Podczas gdy w nadchodzących tygodniach jedni wybierać się będą jeszcze na narty, to inni będą przygotowywać się już do wyjazdu w cieplejsze klimaty. Jednak bez względu na cel podróży, idealnym towarzyszem podróży dla całej rodziny pozostaje nowy Opel Astra Sports Tourer Electric. Oferuje on dużo miejsca, elastyczne i praktyczne rozwiązania przewozu bagażu, a przede wszystkim mnóstwo przyjemności z jazdy bez lokalnej emisji spalin.

Astra Sports Tourer Electric, jeden z pierwszych w pełni elektrycznych kompaktowych kombi na rynku, pozwala przejechać do 413 kilometrów (WLTP) pomiędzy postojami na ładowanie. Aby ułatwić pokonywanie dłuższych dystansów Opel oferuje praktyczne akcesoria do ładowania. Oprócz tego, za sprawą dużej liczby specjalnie stworzonych, oryginalnych akcesoriów Opla, to elektryczne kombi z napędem w pełni elektrycznym (podobnie jak wiele innych modeli z logo Blitz) można udoskonalić, dzięki czemu stanie się ono indywidualnie dopasowane i elastyczne. Oferta akcesoriów obejmuje zarówno praktyczne systemy transportowe i bagażnikowe, jak i elastyczne rozwiązania zapewniające komfort oraz wyposażenie zaprojektowane do jazdy po śniegu i lodzie.

Rozwiązania FlexConnect, osłony przedziału ładunkowego i systemy bagażników

Nowa Astra Sports Tourer Electric to wygodny i praktyczny samochód rodzinny oferujący dużo miejsca na bagaż. To w pełni elektryczne kombi oferuje do 1 553 litrów przestrzeni bagażowej po złożeniu oparć tylnej kanapy. Oznacza to, że zapakować można nie tylko walizki, ale wygodnie i bezpiecznie podróżować może także ukochany czworonożny przyjaciel przewożony w pojemnej skrzyni transportowej. Gdy zaś drugi rząd zajęty jest przez pasażerów, bagażnik nadal może pomieścić do 516 litrów.

Wewnątrz Astry Sports Tourer Electric jest nawet miejsce na narty dzięki inteligentnemu rozwiązaniu w postaci specjalnego otworu w tylnym środkowym podłokietniku. Niezwykle praktyczna jest również mata bagażnika. Brudne buty narciarskie czy trekkingowe, mokry sprzęt sportowy czy inne przedmioty można zapakować, utrzymując bagażnik w czystości. Dzięki antypoślizgowej powłoce i wytrzymałej krawędzi nie tylko chroni ona przed brudem i wilgocią, ale także zapewnia utrzymanie porządku w bagażniku.

Rozwiązania FlexConnect gwarantują, że podróżowanie będzie relaksujące i wygodne dzięki zachowaniu porządku w kabinie pasażerskiej, a tym samym bardzo przyjemne. Dzięki uchwytowi na tablet lub składanemu stolikowi pasażerowie w drugim rzędzie mogą zrelaksować się, oglądając ulubione filmy lub grając w gry. Kurtkę lub marynarkę można zawiesić na praktycznym i wygodnym wieszaku na ubrania. Akcesoria FlexConnect można przymocować do uniwersalnego adaptera zamontowanego na zagłówkach foteli przednich, a jeśli nie są już potrzebne, szybko zdjąć jednym ruchem ręki.

Jeśli na wakacyjny wyjazd chcemy zabrać większy bagaż, marka Opel oferuje wybór elastycznych systemów transportowych i bagażników zaprojektowanych specjalnie z myślą o nowej Astrze Sports Tourer Electric, dzięki którym można wygodnie i bezpiecznie przewozić sprzęt sportowy. Należą do nich m.in. aerodynamicznie zaprojektowane boxy dachowe Opla, a także bagażnik na narty i deskę snowboardową Thule do przewozu maksymalnie sześciu par nart lub bagażnik na rowery montowany na haku holowniczym, który służy do przewozu do trzech rowerów. A jeśli górska droga przez przełęcz pokryta jest śniegiem, Opel oferuje niezawodne łańcuchy śniegowe zakładane nastandardowe 18-calowe opony Astry Sports Tourer Electric.

Akcesoria do ładowania na wakacyjną podróż bez lokalnej emisji spalin

Nowy Opel Astra Sports Tourer Electric oferuje nie tylko wiele praktycznych rozwiązań w zakresie przewozu bagażu – jako lokalnie bezemisyjne kombi jest idealny również do pokonywania dłuższych dystansów. Jego silnik elektryczny rozwija moc 115 kW/156 KM, a wynoszący aż 270 Nm maksymalny moment obrotowy dostępny jest już od momentu naciśnięcia pedału przyspieszenia. Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu o pojemności 54 kWh, praktycznie ukrytemu pod podwoziem dla zaoszczędzenia miejsca, kompaktowe kombi może przejechać do 413 kilometrów zgodnie z cyklem WLTP między postojami na ładowanie. A nawet kiedy nasz elektryczny towarzysz podróży wymaga naładowania, wystarczy tylko krótki postój. Ładowanie akumulatora Astry Sports Tourer Electric do 80 procent pojemności na 100-kilowatowej stałoprądowej stacji szybkiego ładowania zajmuje około 30 minut. Ponadto w pełni elektryczna Astra Sports Tourer jest standardowo wyposażona w pokładową trójfazową ładowarkę 11 kW, którą można podłączyć do domowej stacji ładowania. Inteligentna stacja eProWallbox, przykładowo, optymalizuje ładowanie samochodu skalowalną mocą ładowania do 22 kW. Proces ładowania można łatwo kontrolować i monitorować za pomocą różnych funkcji przy użyciu smartfona.

Ponadto kierowcy Opla są doskonale przygotowani na każdą sytuację w podróży dzięki dostępnym nowoczesnym akcesoriom do ładowania. Oferta obejmuje kabel do ładowania Mode 3, a także uniwersalną ładowarkę z czterema adapterami w zestawie – wtyczką CEE-16 (3-fazową) do gniazd przemysłowych (prąd trójfazowy), wtyczką CEE-32 (1-fazową) i wtyczką typu EF do zwykłego gniazdka domowego oraz wtyczką typu 2 do ładowania w publicznych stacjach ładowania – oraz praktyczną torbę do przechowywania wszystkich elementów. „Wszechstronny” jeśli chodzi o rozwiązania do ładowania, można go podłączyć bowiem do prawie wszystkich gniazdek domowych i przemysłowych dostosowanych do obowiązujących w danym kraju standardów zasilania, a także ładować na publicznych stacji ładowania, idealnie nadaje się do zagranicznych podróży.

W ofercie dostępnych jest także wiele praktycznych akcesoriów – od uchwytów na kubki po folie ochronne drzwi i osłony przeciwbłotne (tzw. chlapacze) – które można zamówić u lokalnego dealera marki Opel. Dzięki nim każda podróż Astrą Sports Tourer Electric jest relaksującą, przyjemną częścią wakacji już od samego początku – bez względu na cel podróży.